Çocuklar ve sütü nasıl iki iyi arkadaş yaparız?

Süt ve süt ürünlerinin sağlıklı bir gelişim açısından sahip olduğu faydalar biliniyor. Uzmanlar çocukların günde en az 2 bardak süt içmelerinin çocuk sağlığı açısından zorunlu olduğunu söylüyor. Anne ve babalar ise genellikle çocuklarının sağlıklı ve faydalı ürünlere karşı mesafeli durduklarından, bu ürünleri tüketmeyi tercih etmediklerinden yakınıyor. Devamını Oku

Peki, çocuklara sütü sevdirmek için neler yapmalı?

  • Çocukların oyun oynamaya karşı düşkünlüklerini biliyoruz. O sıcacık hayatlarını oyun yoluyla anlamlandırıyorlar. Bu nedenle çocuklara süt içmeyi bir oyun haline getirebilirsiniz. Süt içme yarışması, sütle bıyık yapma yarışması gibi yaratıcılığınızı kullanarak geliştireceğiniz oyunlar çocukların süt içmeyi sevmesine yardımcı olacaktır.
  • Çocuklar anne babalarının ‘’yap’’ dediği şeyleri değil, anne babalarının yaptıkları şeyleri yapar, taklit yoluyla öğrenme yoluna gider. Bu nedenle onlara süt içme alışkanlığı kazandırmak için süt tüketen bir anne baba olmayı deneyebilirsiniz.
  • Masaları çocuklar için eğlenceli hale getirmek çocukların beslenme alışkanlığı kazanmaları açısından oldukça faydalı. Çocuğunuzun sevdiği bir çizgi film kahramanının resimleriyle süslenmiş bir kupa, peçete, renkli bir pipet vb. çocuğunuzun sofrada kalma süresini uzatarak, kahvaltı yapmayı ve süt içmeyi bir eğlenceye dönüştürür. Denemeye ne dersiniz?
  • Meyveli, mısır gevrekli, bisküvili, çikolatalı sütler çocukların süt içme alışkanlığı kazanmalarına, sütten daha çok keyif almalarına yardımcı olabilirler.
Unutmamak gerekir ki çocukların sevmediği bir besin grubu yoktur! Tüketimi çocuklarda alışkanlık haline getirilememiş besinler vardır!

İçeriği Kapat

Aynes Süt

Doğanın beyaz mucizesi ilk günkü tazeliğinde sizlerle...